Co robić?

Co robić w Poznaniu?

Zastanawiasz się, co aktualnie dzieje się w Poznaniu? Interesują Cię ciekawe wydarzenia kulturalne lub sportowe? Chciałbyś aktywnie spędzić czas, poznając przy tym miasto i ludzi w nim żyjących? Zapoznaj się z naszymi propozycjami i przeżyj je razem z nami!
 
 
Kurs na przewodnika Poznań 2019

Kurs na przewodnika 2018/2019

Jak co roku organizujemy kurs na przewodnika miejskiego. Stawiamy na praktykę w oprowadzaniu i metodykę. Nie siedzimy na wykładach, tylko od razu wychodzimy na miasto i ćwiczymy. Wiedzę zdobywasz samodzielną nauką w domu. Start 20.10.2018 o godz. 15:00 w EuroCafe w galerii MM.

Pan Monopoly zwiedza Poznań - ratusz

Wycieczka z panem Monopoly cz. I

To już postanowione! We wtorek 20. marca ogłoszono powstanie poznańskiej edycji kultowej gry Monopoly. Jednak, jak się okazało, pan Monopoly nie do końca jeszcze wie, jakie obiekty znajdą się na poznańskiej planszy. Postanowiliśmy mu pomóc najlepiej, jak potrafimy – zabraliśmy go na wycieczkę po Poznaniu. Zobaczcie fotorelacje i przeczytajcie jego komentarze.

Uczta u rotmistrza Żegockiego

Wcielasz się w rolę jednego ze szlachty ciągnącego na sejm, który został zaproszony na ucztę do rotmistrza Krzysztofa Żegockiego. Dostajesz kartę postaci z zadaniem do wykonania. W trakcie uczty w pałacu Żegockiego starasz się wybadać swoje stronnictwo polityczne. To, do kogo się przyłączysz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Przepis na zwycięskie powstanie

Powstanie Wielkopolskie – Tak się robi zwycięstwo!

Dzisiaj w sieci znajdujemy mnóstwo poradników, które mają rozwiązać wszystkie problemy naszego świata. Nie znalazłem jednak żadnego uczącego, jak przeprowadzić zwycięskie powstanie. Pokusiłem się zatem o napisanie takowego, czerpiąc z wiedzy praktyków – zwycięzców Powstania Wielkopolskiego! Koniecznie przeczytaj, jeżeli chcesz się rzucać z motyką na słońce. I nie zapomnij wysłać poradnika do Warszawy:)

Ułanka paradna

Powstanie Wielkopolskie na wybiegu

Zobacz kreacje mody damskiej inspirowanej mundurami z Powstania Wielkopolskiego. Specjalnie na 98. rocznicę Powstania kostiumograf Agnieszka Mazur zaprojektowała 6 niezwykłych kreacji. Zobacz jej dzieła!

Biscotti di San Martino

Na Świętego Marcina nie tylko rogale i gęsina

Jako Poznaniacy jesteśmy dumni ze swojej świętomarcińskiej tradycji wypieku rogala – i słusznie, bo jest to unikalny na skalę światową słodki przysmak. Jednak, jak niedawno odkryłem, święto Świętego Marcina jest niezwykle popularne w Europie i wiąże się z nim wiele ciekawych tradycji kulinarnych, o których raczej nie mamy pojęcia. Poniżej przedstawiam 7 świętomarcińskich dań z różnych zakątków Europy.

Kulinarne kreacje Poznania

Nietypowo podane, ciekawie wyglądające, zawierające niestandardowe dodatki i przede wszystkim przepyszne – tak można opisać dania i napoje, które prezentujemy w subiektywnym spisie pozycji wartych spróbowania. Poznańskie lokale gastronomiczne to skarbnica niekonwencjonalnych pomysłów – czarny makaron, buraczane kopytka, budyń piwny, to tylko niektóre z nich. Spróbujcie sami!

Światowy Przegląd Folklorystyczny Integracje

Przegląd Folkloru Integracje 14-21.08.2016

W dniach 14-21 sierpnia w Poznaniu i siedmiu innych miastach Wielkopolski odbędzie się szesnasta edycja festiwalu folklorystycznego, którego gospodarzem jest Zespół Tańca Ludowego „Poznań” Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Ponad trzystu tancerzy z różnych zakątków świata, barwne korowody i wieczory narodowe, muzyka i taniec, a przede wszystkim spotkania – to właśnie czeka nas podczas trwania festiwalu, którego hasłami są integracja i kontrasty.