Wycieczki szkolne

Wycieczki szkolne Poznań

Wybierasz się z wycieczką szkolną do Poznania i poszukujesz ciekawej oferty turystycznej, która nie zanudzi Twojej klasy? Sprawdź nasze propozycje dla wycieczek szkolnych po Poznaniu. U nas znajdziesz nie tylko tradycyjne zwiedzanie Poznania z przewodnikiem, ale również angażujące wycieczki animowane oraz gry miejskie nastawione na samodzielne odkrywanie miasta.

 

Animowane wycieczki z przewodnikiem dla dzieci

Nie łudźmy się, tradycyjne wycieczki z przewodnikiem nie są dla dzieci ze szkół podstawowych. Tradycyjna narracja przewodnika zanudzi ich na śmierć. Dlatego dla tej grupy przygotowaliśmy animowaną wycieczkę Detektywi Historii. Łączy ona tradycyjne zwiedzanie z angażującymi animacjami, dzięki czemu jesteśmy w stanie utrzymać zainteresowanie grupy przez nawet 3 godziny. Dzięki rekwizytom takim jak GPS czy mini kostiumy dla uczniów wycieczka przestaje być wykładem, a staje się interaktywnym przedstawieniem.

 

Gry miejskie dla gimnazjów i liceów

Starsi uczniowie gimnazjów i liceów lubią zwiedzać samodzielnie, więc dla nich przygotowaliśmy dwa rodzaje gier miejskich. Gry miejskie pozwalają uczniom poznać miasto poprzez rozwiązywanie zagadek w różnych jego częściach. Dzięki temu sami odkrywają otoczenie, a dodatkowy element rywalizacji o nagrodę zwiększa ich zaangażowanie. Nasza oferta obejmuje grę karcianą „Uciekające Koziołki”, w której gracze odnajdują lokalizacje, w których widziano koziołki i podążają ich tropem. Ta gra świetnie się sprawdza dla gimnazjalistów. Podobną fabułę ma gra Poznań QR Code, przy czym w niej wykorzystujemy technologię QR kodów i Internet mobilny. Młodzież uwielbia smartfony, więc sam fakt ich wykorzystania zwiększa ich zaangażowanie.

 

A może tramwajem?

A może chcesz zorganizować swojej klasie ciekawą objazdówkę po Poznaniu? Nie ma sprawy, dla wszystkich grup wiekowych mamy animowaną wycieczkę „Bimbą po Poznaniu”. Jest to wycieczka zabytkowym tramwajem z konduktorem-animatorem, który opowie wiele ciekawostek z życia Poznania jak i motorniczych. W odkrywaniu Poznania pomoże Wam tajemnicza paczka z przedmiotami związanymi z miejscami, które zobaczysz za oknami. Wprowadza to element niespodzianki, szczególnie ceniony przez najmłodszych pasażerów.

 

Tradycyjne wycieczki z przewodnikiem

Tradycyjne wycieczki to wciąż najczęściej wybierana forma zwiedzania. W naszej ofercie znajdziesz najczęściej wybierane trasy zwiedzania, czyli Ostrów Tumski z katedrą i jej podziemiami, Stary Rynek ze słynnymi koziołkami poznańskimi, kościołem Farnym czy Zamkiem Przemysła. Sprawdź trasy Wizytówki Poznania, Korzenie Polski i Poznania oraz Wyścig o Dominację.

 

Bajkowy Poznań

Wycieczka dla przedszkolaków szlakiem poznańskich legend. Będziemy przenosić góry ze Śląska, wzywać trąbką króla kruków, odtwarzać spotkanie Lecha, Czecha i Rusa oraz oczywiście łapać poznańskie koziołki. Wszystko w ciekawy, animowany sposób.

Bimbą przez Poznań - City Event Poznań

Wycieczka tramwajowa: Bimbą przez Poznań

Wycieczka tramwajowa to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby spojrzeć na miasto z perspektywy pokładu zabytkowej bimby – poznańskiego tramwaju. Przywołamy dla Ciebie klimat dawnych czasów – skasujesz bilet u przewodnika, zobaczysz najważniejsze atrakcje, a ciekawe historie mijanych miejsc przybliżą Ci tajemnicze przedmioty pozostawione na siedzieniach. Polecamy dołożyć rogale marcińskie na pokład!

Detektywi Historii Poznań wycieczki szkolne

Wycieczki szkolne: Detektywi Historii

Animowana wycieczka szkolna Detektywi Historii to coś więcej niż tradycyjne zwiedzanie. Tutaj dzieci uczą się poprzez zabawę i nie nudzą się, bo przewodnik – animator ma zawsze w zanadrzu ciekawe rekwizyty i gadżety. Śledzenie historii miasta może być naprawdę ciekawe!

Survival w Palmiarni Poznańskiej

Survival w Palmiarni Poznańskiej

Zwiedzaj Palmiarnię Poznańską w formie szkoły przetrwania w tropikalnej dźungli. Wcielamy się w rolę eksploratórów, którzy za pomocą rekwizytów przeszkolą uczniów w sztuce przetrwania. Będziemy poszukiwać wody, testować pożywienie oraz zdobywać trofea. UWAGA – ta wycieczka baaardzo wkręca!