Zwiedzanie katedry z przewodnikiem
Odwiedzasz Katedrę Poznańską indywidualnie lub z rodziną? Zwiedź ją z nami i zobacz podziemia najstarszej katedry w Polsce.
Odwiedzasz Katedrę Poznańską indywidualnie lub z rodziną? Zwiedź ją z nami i zobacz podziemia najstarszej katedry w Polsce.
Rezerwat Genius Loci nie jest typowym muzeum, ale miejscem, gdzie możesz poczuć się jak prawdziwy archeolog-odkrywca, Indiana Jones naszych czasów. Przeczytaj, dlaczego.
To obowiązkowy punkt zwiedzania i nic dziwnego – to najstarsza katedra w Polsce. Poznaj trzy powody, dla których warto ją odwiedzić.
Perła polskiego baroku, najważniejszy po katedrze kościół w Poznaniu. Od niespełna 400 lat zachwyca i poucza, sprawia, że nie sposób przejść obok niej obojętnie.
Ten plac to esencja tożsamości Poznania. Wokół niego rodziła się poznańska pracowitość i niewzruszona wola oporu wobec pruskiego zaborcy.
Zobacz z bliska słynne poznańskie koziołki we wnętrzu „najpiękniejszej budowli renesansowej na północ od Alp”.
Nie wiesz, co zobaczyć na Starym Rynku w Poznaniu? Oto podajemy na talerzu 10 urokliwych miejsc, gdzie zrobisz urzekające zdjęcia z podróży. Zaufaj nam, jesteśmy przewodnikami:)
100 lat temu żaden Poznaniak czy Poznanianka nie chwaliłaby tego zamczyska. Dzisiaj to symbol miasta i świadek zmieniających się władców.
Dzielnica Cesarska to przede wszystkim centrum uniwersyteckie i kulturalne, a pruskie sny o uczynieniu z Posen miasta niemieckiego zostały już niemalże zapomniane.
Tutaj znajdziesz najbogatszy w Wielkopolsce zbiór militarów. Szczególnie fani IIWŚ mają tu czego szukać: pojazdy, samoloty, mundury, broń ręczną i wiele więcej.
Bez wątpienia najlepsza atrakcja w Poznaniu traktująca o PRL. Realistycznie wnętrza przeniosą Cię w czasie do lat 50. w sam środek poznańskiego buntu.
Oto flagowa atrakcja turystyczna Poznania – ponad 2 tyś. gatunków egzotycznych roślin. Tutaj poczujesz klimat dalekich podróży nawet w środku zimy!
Cytadela to największy park w Poznaniu – zielone płuca miasta. Ta oaza spokoju jeszcze niedawno, bo niespełna 70 lat temu, była miejscem krwawych walk o Poznań.
Przedmioty codziennego użytku pochodzące z różnych epok historycznych – oto Muzeum Sztuk Użytkowych w skrócie. Ciekawe porównanie codzienności naszej i mieszkańców dawnego Poznania.
Oto prawdziwa perełka na Starym Rynku. Malutkie, ukryte w murach Odwachu kryje w sobie bombę wiedzy o dumie Wielkopolan.
W czasie IIWŚ stał się obozem kaźni tysięcy Wielkopolan. Obecnie Muzeum Martyrologii prezentuje okrutne warunki obozowe i losy więźniów.
Fabryka, centrum handlowe czy galeria sztuki? A może wszystko w jednym? Dowiedz się, czym tak naprawdę jest poznański Stary Browar.
Jezioro Maltańskie to największe sztuczne jezioro w Poznaniu. Przeczytajcie, co można ciekawego robić nad Maltą w gronie dorosłych oraz dzieci.
Poznań należy do miast, które przyjezdnych witają pięknymi pasami zieleni. Dowiedz się, gdzie szukać wrażeń i odpoczynku na łonie natury.
Dla poznaniaków Stare ZOO to miejsce sentymentalne. To tutaj chodziło się przecież przez lata odwiedzić słonicę Kingę i podpatrzeć, jak żyją gibony. Dzisiaj to w większości bezpłatny park, ale za to jaki!
Wywiad z Piotrem Walichnowskim, twórcą grafik i animacji 3D, ilustrujących nieistniejące zabytki. Dowiedz się, jak wygląda wirtualne budowanie od kuchni!
Poznańska edycja gry Monopoly to już fakt. My zrobiiśmy to, co potrafimy najlepiej – zabraliśmy Pana Monopoly na wycieczkę po Poznaniu. Zobaczcie fotorelacje i przeczytajcie jego komentarze.
Oto niesamowita galeria fotomontaży i cytatów związanych z Bitwą o Poznań! Zobacz znane miejsca w wojennej szacie.
Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie to duma mieszkańców Pyrlandii i może służyć jako recepta na zwycięstwo. Sprawdź, jak to się robi w Wielkopolsce.
Zobacz kreacje mody damskiej inspirowanej mundurami z Powstania Wielkopolskiego. Specjalnie na 98. rocznicę Powstania.
Jak maluje się murale opowiada Agata Czeremuszkin-Chrut, współautorka „Poznańskiej Wenecji” – murala stworzonego na budynku Nowej Gazowni.
Poznański pręgierz to miejsce spotkań i całkiem niezły punkt orientacyjny. Tymczasem w wiekach dawnych poznaniacy omijali pręgierz szerokim łukiem.
Okrąglak to budynek kultowy. Chyba nie ma poznaniaka, który nie wiedziałby, gdzie ta charakterystyczna walcowata bryła się mieści, a także jaką funkcję pełnił w czasach PRL-u.
Wokół Powstania Wielkopolskiego przez lata narosło wiele mitów. Zobacz najczęstsze z nich i dowiedz się, dlaczego są tylko mitami.
Poznański orzeł na wieży ratuszowej to symbol walki Wielkopolan o narodową tożsamość. Od 200 lat jest świadkiem najważniejszych wydarzeń w dziejach miasta.
Rogalowe Muzeum Poznania to królestwo prawdziwych rogali świętomarcińskich! Przeczytaj, co, oprócz degustacji rogala, będziesz mógł tutaj przeżyć!