Zwiedzanie Poznania | Recenzujemy atrakcje | Blog przewodników

Zwiedzanie Poznania

Recenzujemy wszystkie atrakcje turystyczne Poznania. W miarę możliwości listę powiększamy o nowe wpisy. Sprawdź, co warto zwiedzić w Poznaniu samodzielnie lub z dziećmi. Gdzie na zakupy, a gdzie na relaks.


CZEGO SZUKASZ?

Katedra w Poznaniu – matka wszystkich katedr

To obowiązkowy punkt zwiedzania i nic dziwnego – to najstarsza katedra w Polsce. Poznaj trzy powody, dla których warto ją odwiedzić.

Fara – Królestwo Jezuitów

Perła polskiego baroku, najważniejszy po katedrze kościół w Poznaniu. Od niespełna 400 lat zachwyca i poucza, sprawia, że nie sposób przejść obok niej obojętnie.

Plac Wolności Poznań Ariadna Majewska

Plac Wolności

Ten plac to esencja tożsamości Poznania. Wokół niego rodziła się poznańska pracowitość i niewzruszona wola oporu wobec pruskiego zaborcy.

Muzeum Historii Miasta Poznania

Zobacz z bliska słynne poznańskie koziołki we wnętrzu “najpiękniejszej budowli renesansowej na północ od Alp”.

Pomnik Bamberki Poznań

10 urokliwych ujęć Starego Rynku

Nie wiesz, co zobaczyć na Starym Rynku w Poznaniu? Oto podajemy na talerzu 10 urokliwych miejsc, gdzie zrobisz urzekające zdjęcia z podróży. Zaufaj nam, jesteśmy przewodnikami:)

Zamek Cesarski w Poznaniu, balkon cesarzowej

Zamek Cesarski

100 lat temu żaden Poznaniak czy Poznanianka nie chwaliłaby tego zamczyska. Dzisiaj to symbol miasta i świadek zmieniających się władców.

Dzielnica Cesarska – świadectwo pruskich snów o potędze

Dzielnica Cesarska to przede wszystkim centrum uniwersyteckie i kulturalne, a pruskie sny o uczynieniu z Posen miasta niemieckiego zostały już niemalże zapomniane.

Muzeum Uzbrojenia Poznań ISU 122

Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli

Tutaj znajdziesz najbogatszy w Wielkopolsce zbiór militarów. Szczególnie fani IIWŚ mają tu czego szukać: pojazdy, samoloty, mundury, broń ręczną i wiele więcej.

Muzeum Czerwca 56 Poznań

Muzeum Czerwca 56

Bez wątpienia najlepsza atrakcja w Poznaniu traktująca o PRL. Realistycznie wnętrza przeniosą Cię w czasie do lat 50. w sam środek poznańskiego buntu.

Palmiarnia Poznańska Fotel Teściowej

Palmiarnia Poznańska

Oto flagowa atrakcja turystyczna Poznania – ponad 2 tyś. gatunków egzotycznych roślin. Tutaj poczujesz klimat dalekich podróży nawet w środku zimy!

Cytadela – 100 ha ziemi, pamiętającej czasy pruskie

Cytadela to największy park w Poznaniu – zielone płuca miasta. Ta oaza spokoju jeszcze niedawno, bo niespełna 70 lat temu, była miejscem krwawych walk o Poznań.

Muzeum Sztuk Użytkowych Poznań

Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu

Przedmioty codziennego użytku pochodzące z różnych epok historycznych – oto Muzeum Sztuk Użytkowych w skrócie. Ciekawe porównanie codzienności naszej i mieszkańców dawnego Poznania.

Muzeum Powstania Wielkopolskiego Poznań

Muzeum Powstania Wielkopolskiego

Oto prawdziwa perełka na Starym Rynku. Malutkie, ukryte w murach Odwachu kryje w sobie bombę wiedzy o dumie Wielkopolan.

Fort VII - Muzeum Martyrologii Wielkopolan

Fort VII: Muzeum Martyrologii Wielkopolan

W czasie IIWŚ stał się obozem kaźni tysięcy Wielkopolan. Obecnie Muzeum Martyrologii prezentuje okrutne warunki obozowe i losy więźniów.

Stary Browar Poznań z drona

Stary Browar – jedyna taka „galeria handlowa”

Fabryka, centrum handlowe czy galeria sztuki? A może wszystko w jednym? Dowiedz się, czym tak naprawdę jest poznański Stary Browar.

Ogród Botaniczny Poznań

Poznań – miasto parków i jezior

Poznań należy do miast, które przyjezdnych witają pięknymi pasami zieleni. Dowiedz się, gdzie szukać wrażeń i odpoczynku na łonie natury.

Stare ZOO w Poznaniu

Dla poznaniaków Stare ZOO to miejsce sentymentalne. To tutaj chodziło się przecież przez lata odwiedzić słonicę Kingę i podpatrzeć, jak żyją gibony. Dzisiaj to w większości bezpłatny park, ale za to jaki!

Spacer po dawnym Poznaniu?

Wywiad z Piotrem Walichnowskim, twórcą grafik i animacji 3D, ilustrujących nieistniejące zabytki. Dowiedz się, jak wygląda wirtualne budowanie od kuchni!

Pan Monopoly zwiedza Poznań - ratusz

Wycieczka z panem Monopoly cz. I

Poznańska edycja gry Monopoly to już fakt. My zrobiiśmy to, co potrafimy najlepiej – zabraliśmy Pana Monopoly na wycieczkę po Poznaniu. Zobaczcie fotorelacje i przeczytajcie jego komentarze.

Pantera na rynku Wildeckim Poznań 1945

Duchy Bitwy o Poznań

Oto niesamowita galeria fotomontaży i cytatów związanych z Bitwą o Poznań! Zobacz znane miejsca w wojennej szacie.

Przepis na zwycięskie powstanie

Powstanie Wielkopolskie – Tak się robi zwycięstwo!

Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie to duma mieszkańców Pyrlandii i może służyć jako recepta na zwycięstwo. Sprawdź, jak to się robi w Wielkopolsce.

Ułanka paradna

Powstanie Wielkopolskie na wybiegu

Zobacz kreacje mody damskiej inspirowanej mundurami z Powstania Wielkopolskiego. Specjalnie na 98. rocznicę Powstania.

Mural na poznańskim Chwaliszewie

Muralove Chwaliszewo

Jak maluje się murale opowiada Agata Czeremuszkin-Chrut, współautorka „Poznańskiej Wenecji” – murala stworzonego na budynku Nowej Gazowni.

Poznański pręgierz w PRLU - City Event Poznań

Pręgierz poznański

Poznański pręgierz to miejsce spotkań i całkiem niezły punkt orientacyjny. Tymczasem w wiekach dawnych poznaniacy omijali pręgierz szerokim łukiem.

60 lat Okrąglaka – architektonicznej dumy Poznania!

Okrąglak to budynek kultowy. Chyba nie ma poznaniaka, który nie wiedziałby, gdzie ta charakterystyczna walcowata bryła się mieści, a także jaką funkcję pełnił w czasach PRL-u.

Powstanie Wielkopolskie – fakty i mity

Wokół Powstania Wielkopolskiego przez lata narosło wiele mitów. Zobacz najczęstsze z nich i dowiedz się, dlaczego są tylko mitami.

Niech żyje poznański orzeł!

Poznański orzeł na wieży ratuszowej to symbol walki Wielkopolan o narodową tożsamość. Od 200 lat jest świadkiem najważniejszych wydarzeń w dziejach miasta.

Rogalowe Muzeum Poznania

Rogalowe Muzeum Poznania

Rogalowe Muzeum Poznania to królestwo prawdziwych rogali świętomarcińskich! Przeczytaj, co, oprócz degustacji rogala, będziesz mógł tutaj przeżyć!