Zwiedzanie Poznania

Zwiedzanie Poznania - atrakcje turystyczne Poznania w jednym miejscu!

Nie chwaląc się zwiedziliśmy wzdłuż i wszerz wszystkie atrakcje turystyczne Poznania i okolic. W końcu jesteśmy przewodnikami miejskimi. Po setkach wycieczek wiemy doskonale, które muzea najlepiej nadają się dla grup szkolnych. Wiemy, które atrakcje warto zwiedzić z grupami obcokrajowców z konkretnych krajów. Wiemy, gdzie w Poznaniu najprzyjemniej spędzić czas podczas rodzinnego wypadu. Spostrzeżenia nasze spisaliśmy w obszernych recenzjach miejsc, muzeów, parków rozrywki czy okolicznych terenów zielonych. Nasza lista atrakcji nie jest jeszcze kompletna - będziemy ją systematycznie uzupełniać. Zaznaczamy otwarcie, że wybieramy tylko te atrakcje, które naszym zdaniem są godne polecenia, bazując na naszych obserwacjach podczas oprowadzania. Jeżeli uważasz, że brakuje tu ciekawych atrakcji czy miejsc, daj nam znać, postaramy się ją opisać. Liczmy na to, że dzięki naszym radom zwiedzanie Poznania i okolic będzie jeszcze większą przyjemnością:)

CZEGO SZUKASZ?

Zwiedzanie katedry z przewodnikiem

Odwiedzasz Katedrę Poznańską indywidualnie lub z rodziną? Zwiedź ją z nami i zobacz podziemia najstarszej katedry w Polsce.

Genius Loci

Rezerwat Genius Loci nie jest typowym muzeum, ale miejscem, gdzie możesz poczuć się jak prawdziwy archeolog-odkrywca, Indiana Jones naszych czasów. Przeczytaj, dlaczego.

Katedra w Poznaniu – matka wszystkich katedr

To obowiązkowy punkt zwiedzania i nic dziwnego – to najstarsza katedra w Polsce. Poznaj trzy powody, dla których warto ją odwiedzić.

Fara – Królestwo Jezuitów

Perła polskiego baroku, najważniejszy po katedrze kościół w Poznaniu. Od niespełna 400 lat zachwyca i poucza, sprawia, że nie sposób przejść obok niej obojętnie.

Plac Wolności Poznań Ariadna Majewska

Plac Wolności

Ten plac to esencja tożsamości Poznania. Wokół niego rodziła się poznańska pracowitość i niewzruszona wola oporu wobec pruskiego zaborcy.

Muzeum Historii Miasta Poznania

Zobacz z bliska słynne poznańskie koziołki we wnętrzu „najpiękniejszej budowli renesansowej na północ od Alp”.

Pomnik Bamberki Poznań

10 urokliwych ujęć Starego Rynku

Nie wiesz, co zobaczyć na Starym Rynku w Poznaniu? Oto podajemy na talerzu 10 urokliwych miejsc, gdzie zrobisz urzekające zdjęcia z podróży. Zaufaj nam, jesteśmy przewodnikami:)

Zamek Cesarski w Poznaniu, balkon cesarzowej

Zamek Cesarski

100 lat temu żaden Poznaniak czy Poznanianka nie chwaliłaby tego zamczyska. Dzisiaj to symbol miasta i świadek zmieniających się władców.

Dzielnica Cesarska – świadectwo pruskich snów o potędze

Dzielnica Cesarska to przede wszystkim centrum uniwersyteckie i kulturalne, a pruskie sny o uczynieniu z Posen miasta niemieckiego zostały już niemalże zapomniane.

Muzeum Uzbrojenia Poznań ISU 122

Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli

Tutaj znajdziesz najbogatszy w Wielkopolsce zbiór militarów. Szczególnie fani IIWŚ mają tu czego szukać: pojazdy, samoloty, mundury, broń ręczną i wiele więcej.

Muzeum Czerwca 56 Poznań

Muzeum Czerwca 56

Bez wątpienia najlepsza atrakcja w Poznaniu traktująca o PRL. Realistycznie wnętrza przeniosą Cię w czasie do lat 50. w sam środek poznańskiego buntu.

Palmiarnia Poznańska Fotel Teściowej

Palmiarnia Poznańska

Oto flagowa atrakcja turystyczna Poznania – ponad 2 tyś. gatunków egzotycznych roślin. Tutaj poczujesz klimat dalekich podróży nawet w środku zimy!

Cytadela – 100 ha ziemi, pamiętającej czasy pruskie

Cytadela to największy park w Poznaniu – zielone płuca miasta. Ta oaza spokoju jeszcze niedawno, bo niespełna 70 lat temu, była miejscem krwawych walk o Poznań.

Muzeum Sztuk Użytkowych Poznań

Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu

Przedmioty codziennego użytku pochodzące z różnych epok historycznych – oto Muzeum Sztuk Użytkowych w skrócie. Ciekawe porównanie codzienności naszej i mieszkańców dawnego Poznania.

Muzeum Powstania Wielkopolskiego Poznań

Muzeum Powstania Wielkopolskiego

Oto prawdziwa perełka na Starym Rynku. Malutkie, ukryte w murach Odwachu kryje w sobie bombę wiedzy o dumie Wielkopolan.

Fort VII - Muzeum Martyrologii Wielkopolan

Fort VII: Muzeum Martyrologii Wielkopolan

W czasie IIWŚ stał się obozem kaźni tysięcy Wielkopolan. Obecnie Muzeum Martyrologii prezentuje okrutne warunki obozowe i losy więźniów.

Stary Browar Poznań z drona

Stary Browar – jedyna taka „galeria handlowa”

Fabryka, centrum handlowe czy galeria sztuki? A może wszystko w jednym? Dowiedz się, czym tak naprawdę jest poznański Stary Browar.

Jezioro Maltańskie Poznań

Maltańskie must-do!

Jezioro Maltańskie to największe sztuczne jezioro w Poznaniu. Przeczytajcie, co można ciekawego robić nad Maltą w gronie dorosłych oraz dzieci.

Ogród Botaniczny Poznań

Poznań – miasto parków i jezior

Poznań należy do miast, które przyjezdnych witają pięknymi pasami zieleni. Dowiedz się, gdzie szukać wrażeń i odpoczynku na łonie natury.

Stare ZOO w Poznaniu

Dla poznaniaków Stare ZOO to miejsce sentymentalne. To tutaj chodziło się przecież przez lata odwiedzić słonicę Kingę i podpatrzeć, jak żyją gibony. Dzisiaj to w większości bezpłatny park, ale za to jaki!

Spacer po dawnym Poznaniu?

Wywiad z Piotrem Walichnowskim, twórcą grafik i animacji 3D, ilustrujących nieistniejące zabytki. Dowiedz się, jak wygląda wirtualne budowanie od kuchni!

Pan Monopoly zwiedza Poznań - ratusz

Wycieczka z panem Monopoly cz. I

Poznańska edycja gry Monopoly to już fakt. My zrobiiśmy to, co potrafimy najlepiej – zabraliśmy Pana Monopoly na wycieczkę po Poznaniu. Zobaczcie fotorelacje i przeczytajcie jego komentarze.

Pantera na rynku Wildeckim Poznań 1945

Duchy Bitwy o Poznań

Oto niesamowita galeria fotomontaży i cytatów związanych z Bitwą o Poznań! Zobacz znane miejsca w wojennej szacie.

Przepis na zwycięskie powstanie

Powstanie Wielkopolskie – Tak się robi zwycięstwo!

Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie to duma mieszkańców Pyrlandii i może służyć jako recepta na zwycięstwo. Sprawdź, jak to się robi w Wielkopolsce.

Ułanka paradna

Powstanie Wielkopolskie na wybiegu

Zobacz kreacje mody damskiej inspirowanej mundurami z Powstania Wielkopolskiego. Specjalnie na 98. rocznicę Powstania.

Mural na poznańskim Chwaliszewie

Muralove Chwaliszewo

Jak maluje się murale opowiada Agata Czeremuszkin-Chrut, współautorka „Poznańskiej Wenecji” – murala stworzonego na budynku Nowej Gazowni.

Poznański pręgierz w PRLU - City Event Poznań

Pręgierz poznański

Poznański pręgierz to miejsce spotkań i całkiem niezły punkt orientacyjny. Tymczasem w wiekach dawnych poznaniacy omijali pręgierz szerokim łukiem.

60 lat Okrąglaka – architektonicznej dumy Poznania!

Okrąglak to budynek kultowy. Chyba nie ma poznaniaka, który nie wiedziałby, gdzie ta charakterystyczna walcowata bryła się mieści, a także jaką funkcję pełnił w czasach PRL-u.

Powstanie Wielkopolskie – fakty i mity

Wokół Powstania Wielkopolskiego przez lata narosło wiele mitów. Zobacz najczęstsze z nich i dowiedz się, dlaczego są tylko mitami.

Niech żyje poznański orzeł!

Poznański orzeł na wieży ratuszowej to symbol walki Wielkopolan o narodową tożsamość. Od 200 lat jest świadkiem najważniejszych wydarzeń w dziejach miasta.

Rogalowe Muzeum Poznania

Rogalowe Muzeum Poznania

Rogalowe Muzeum Poznania to królestwo prawdziwych rogali świętomarcińskich! Przeczytaj, co, oprócz degustacji rogala, będziesz mógł tutaj przeżyć!