Bajkowy Poznań


Bajkowy Poznań

Wycieczka szlakiem legend dla przedszkoli

 

Bajkowy Poznań to wycieczka animowana dla przedszkolaków szlakiem poznańskich legend. Ponieważ w każdej legendzie jest ziarno prawdy, poznając je dzieci dowiadują się ciekawostek na temat historii Starego Rynku i jego najbliższej okolicy. Czy to oznacza zwyczajne słuchanie przewodnika? Ależ skąd!

 


To nie jest zwykła wycieczka

Przedszkolaków nie zaciekawi się samą narracją , dlatego angażujemy je animacjami. Już na wstępie dzieci dostają kolorową mapkę i naklejki z postaciami z legend, które będą wklejać. Każdą legendę opowiemy wspólnie, wcielając się w jej bohaterów i robiąc przy tym niemałe zamieszanie m.in. hejnałową trąbką :). Wspólnie przeniesiemy górę ze Śląska, złapiemy poznańskie koziołki, a w rolę trzech legendarnych braci Lecha, Czecha i Rusa oczywiście wcielą się nasze przedszkolaki.

 


Używamy rekwizytów

Nic tak nie wzbogaca opowieści jak dobrze dobrane rekwizyty. Weźmiemy zatem ze sobą: sztuczny kamień, który będzie naszą górą ze Śląska, strój kuchcika do legendy o koziołkach czy trąbki i korony do legendy o królu kruków. Dzięki nim stworzymy odpowiednią atmosferę i skupimy uwagę naszych małych turystów. A przewodnik oczywiście pojawi się w stroju z dawnego Poznania – ale to już jest u nas standardem:)
Doświadczeni przewodnicy-animatorzy

Z grupami szkolnymi i przedszkolnymi pracujemy już od 2016 roku i zrobiliśmy dla nich kilkaset wycieczek. Wiemy jak skupić uwagę małych turystów, jak zmotywować ich do zabawy, jak sprawić, aby nie nudzili się przez 1,5 godziny. Niech poniższe zdjęcia mówią same za siebie.


Co otrzymasz w ramach wycieczki Bajkowy Poznań:

  • Przewodnika bajarza w stroju
  • Wycieczkę dostosowaną do wieku 4-6 lat
  • Karty z naklejkami dla każdego przedszkolaka
  • 1,5 godz. dobrej zabawy

 

 Masz pytania? – dzwoń śmiało!


 


« |