Gra miejska Wyścig Powstańców

Gra miejska Wyścig Powstańców na 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego

Gra miejska Wyścig Powstańców

Gra dla szkół na rocznicę Powstania Wielkopolskiego

 

 

Gra się sprawdzi, jeżeli:

  • gracze to grupa szkolna w wieku 14+
  • szukasz aktywnej formy zwiedzania związanej z Powstaniem Wielkopolskim
  • chcesz, aby gra przekazywała podstawowe informacje o Powstaniu
  • gracze potrafią pracować w zespole i planować strategię

 

 

Gra się nie sprawdzi, jeżeli:

  • twoja grupa to wczesna podstawówka – lepiej zobacz animowaną wycieczkę Szlakiem Powstania

 

Na czym to polega?

Gra miejska Wyścig Powstańców to drużynowa gra strategiczna osadzona w realiach zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego z 1918 roku. Jest 27. grudnia 1918 roku, pierwsze godziny walk. Zadaniem graczy jest opanowanie strategicznych punktów w mieście, czyli miejsc związanych z Powstaniem Wielkopolskim. Jednak, aby zdobyć te posterunki, gracze będą musieli opracować taktykę, wykazać się dobrą pracą zespołową i sprawną komunikacją.

 

Bogata i realistyczna oprawa

Klimat gry to podstawa, więc zadbaliśmy o bogatą oprawę. Dowódca, czyli osoba prowadząca grę, zakłada pełny mundur powstańczy i ustanawia tymczasowy punkt dowodzenia. W punkcie tym znajdzie się duża, stylizowana mapa przedstawiająca pole gry – czyli plan bitwy. Grę zaczynamy odprawą w iście wojskowym stylu i tonie. Dowódca przedstawia plan bitwy i wybiera łączników dla każdej drużyny. Ci  dostają wojskowe mapniki z mapami i innym potrzebnym wyposażeniem. Gwarantujemy, że taka oprawa wprowadzi graczy w klimat pierwszych dni powstania.

 

Interaktywna lekcja historii

W Wyścigu Powstańców gracze odwiedzą kilkanaście miejsc ściśle związane z Powstaniem Wielkopolskim. W każdym z tych miejsc na graczy czeka zadanie, które przybliży im kontekst historyczny. Dla przykładu, na Placu Wolności należy odszukać tablicę upamiętniającą przysięgę wojsk powstańczych, a przy Akademii Muzycznej gracze zapoznają się z Ignacym Paderewskim i jego rolą w Powstaniu. Taki sposób przedstawienia historii na pewno zapadnie młodzieży w pamięć.

 

Gra zespołowa

3 rzeczy gwarantują zwycięstwo w Wyścigu Powstańców: planowanie, gra zespołowa i sprawna komunikacja. Gra umożliwia wiele sposobów na zwycięstwo: zdobywanie posterunków bliższych, ale mniej punktowanych lub dalszych, ale cenniejszych. Możliwe jest podzielenie drużyny, ale wtedy pojawiają się problemy z komunikacją, itp. Nie ma jednego sposobu na zwycięstwo, dlatego liczy się dobry plan, zgranie zespołu i sprawna komunikacja – dokładnie tak, jak w wojsku!

 

Co otrzymasz w ramach gry Wyścig Powstańców:

  • Prowadzącego dowódcę w pełnym mundurze powstańczym
  • Zadania przekazujące treści o Powstaniu Wielkopolskim
  • Bardzo dynamiczną rozgrywkę wymagającą strategii i dobrej komunikacji
  • Realistyczne rekwizyty: mapniki, mapy, bandaże

 

 Masz pytania? – zadzwoń do mnie. Adam Dykiert.


 


« | »