Wycieczka animowana Szlakiem Powstania

Szlakiem Powstania Wielkopolskiego wycieczka szkolna

Szlakiem Powstania Wielkopolskiego

Animowana wycieczka dla szkół na rocznicę Powstania Wielkopolskiego

 

 

Wycieczka się sprawdzi, jeżeli:

  • uczniowie to klasy 1-8 podstawówki
  • szukasz aktywnej formy zwiedzania związanej z Powstaniem Wielkopolskim
  • nie chcesz tradycyjnego zwiedzania z monologiem przewodnika i niczym więcej

 

 

Gra się nie sprawdzi, jeżeli:

 

Na czym to polega?

Wycieczka Szlakiem Powstania to – mówiąc młodzieżowym slangiem – największa petarda z naszych wycieczek szkolnych. Jest to wycieczka dla wszystkich klas podstawówki w temacie zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Przewodnik ubiera pełny mundur powstańczy i wciela się w rolę dowódcy nowego plutonu powstańczego. Następnie zabiera uczniów-rekrutów do najważniejszych miejsc związanych z powstaniem, gdzie wspólnie odkrywają jego przebieg, główne postaci, jak i tło historyczne. Oczywiście nie ma miejsca na nudę – treści przekazujemy za pomocą wielu rekwizytów i zabawnych animacji.Bogata i realistyczna oprawa

Na wycieczce o Powstaniu Wielkopolskim nie może zabraknąć munduru i wyposażenia. Przewodnik pojawia się w pełnym, wiernym umundurowaniu z karabinem na plecach i rozetką na czapce. Jako dowódca ma zadanie wyszkolić rekrutów do powstańczej armii. Nie zabraknie zatem głośnych komend, zbiórek i elementów musztry. Wybierzemy również chorążych – ich zadaniem będzie niesienie flagi powstańczej. Zabierzemy również mapy sztabowe, granaty i karty z ilustracjami scen powstańczych – wszystko po to, aby przyciągnąć uwagę uczniów. Sprawdziliśmy, działa!

 

Interaktywna lekcja historii

Jak wytłumaczyć uczniom podstawówek, czym były rozbiory? Jak wytłumaczyć, dlaczego Polacy walczyli we wrogich armiach? Jak doszło do odzyskania niepodległości? Wbrew pozorom to bardzo trudne i abstrakcyjne treści, dlatego przekazujemy je za pomocą animacji. Przeciągamy linę, gramy w herby miast, rysujemy ruchy wojsk na wielkiej mapie sztabowej. Gwarantujemy, że takie zabawy plus realistyczna oprawa i wojskowy klimat o wiele bardziej przemówią do uczniów niż suche fakty i monolog.Co otrzymasz w ramach wycieczki Szlakiem Powstania:

  • Przewodnika animatora w pełnym umundurowaniu
  • 2 godzinną wycieczkę pełną animacji o Powstaniu Wielkopolskim
  • Karty z ilustracjami scen powstańczych jako rekwizyt (do zwrotu)
  • Realistyczne rekwizyty: karabin, granaty, mapy, itp.
  • Pamiątka z wycieczki dla całej grupy

 

 Masz pytania? – zadzwoń do mnie. Adam Dykiert.


 


« | »