Survival w Palmiarni Poznańskiej

Survival w Palmiarni Poznańskiej

Survival w Palmiarni Poznańskiej

Animowana wycieczka dla szkół

 

 

Wycieczka się sprawdzi, jeżeli:

  • uczniowie to klasy 1-8 podstawówki,
  • chcesz wycieczki niezależnej od pogody
  • wybierasz się z klasą do Palmiarni Poznańskiej
  • ale nie chcesz wykładu, tylko angażującego zwiedzania dla dzieci

 

 

Wycieczka się nie sprawdzi, jeżeli:

  • uczniowie to klasy licealne. Dla nich lepiej się sprawdzi tradycyjne zwiedzanie. Napisz do nas!

 

Na czym to polega?

Survival w Palmiarni to wycieczka dla szkół w formie szkoły przetrwania w tropikalnej dżungli. My – przewodnicy, wcielamy się rolę doświadczonych eksploratorów, którzy pomagają uczniom-rozbitkom przetrwać w nieprzyjaznej dżungli. Wykorzystując bogatą ekspozycję Palmiarnii, uczymy rozbitków, które rośliny pomogą im w zdobyciu wody, które dadzą pożywienie, a które mogą ich zabić. Taka narracja jest nieporównywalnie ciekawsza dla uczniów niż zwykłe oprowadzanie – wszak tu chodzi o ich życie!

 


 

 

Wykorzystujemy rekwizyty

Ekspozycja Palmiarni Poznańskiej jest bardzo ciekawa – to fakt. Kakaowiec, palmy kokosowe, drzewa o eksplodujących owocach czy piranie –  to tylko niektóre z perełek Palmiarni. My jednak jeszcze bardziej wzbogacamy doświadczenie rekwizytami. Bierzemy ze sobą torbę odkrywcy, a w niej olejki zapachowe, ziarna czy przyprawy, które można powąchać, dotknąć czy nawet spróbować. Dzięki temu docieramy z przekazem poprzez wszystkie zmysły i tworzymy bardziej namacalne doświadczenie.

 

Zdobywanie trofeów

Każdy z uczniów będzie miał okazję powalczyć o trofea, czyli pieczątki, za wykonanie różnych zadań, np. poprawne rozpoznanie zapachów lub smaków. Zdobycie wszystkich trofeów będzie nie lada wyzwaniem, co jeszcze bardziej zmotywuje uczniów do aktywnego uczestnictwa. Taki drobiazg na prawdę ich wkręca – widzieliśmy to na własne oczy!

 

 

Zwiedzanie w mniejszych grupach

Ścieżki Palmiarni są bardzo wąskie, dlatego grupy pow. 30 osób dzielimy na dwie mniejsze i oprowadzamy w dwóch turach po 45 min. Jedna grupa dostaje zadanie „rozbicia obozu” pod okiem opiekuna, druga zaś wyrusza w dżunglę w poszukiwaniu wody i pożywienia. Dzięki temu unikamy tłoku na szlakach i zyskujemy dużo większe zaangażowanie grupy niż przy 30-50 osobach na raz.

 


 

 

Co otrzymasz w ramach wycieczki Survival w Palmiarni:

  • Przewodnika eksploratora do 2h
  • Oprowadzanie 2 grup na zmianę po 45 min.
  • Karty z trofeami i zadaniami dla każdego ucznia
  • Dużo dobrej zabawy:)

 

 Masz pytania? – dzwoń śmiało!


 


« | »