Oferta
Wycieczki z przewodnikiem

Po Dzielnicy Cesarskiej

Trasa: Wyścig o dominację

Zwiedzanie reprezentacyjnej Dzielnicy Cesarskiej rozpoczniemy od Placu Wolności, by dojść na inny plac – Adama Mickiewicza, na którym znajdują się symboliczne dwa krzyże. Wydarzenia historyczne, mające również wydźwięk ogólnopolski to istotne tło dla wycieczki, ukazującej Poznań przełomu XIX i XX wieku. Opowiemy Ci nie tylko o toczącej się na tym terenie najdłuższej wojnie nowoczesnej Europy, ale i wyjaśnimy przyczyny ukształtowania się etosu „poznańskiej zaradności”. Pokażemy najważniejsze budynki w tej części miasta z zamkiem cesarskim na czele i opowiemy o ich funkcji.

Cena:

260 pln / grupa

Cena j. obcy:
360 pln/grupa
Bilet wstępu do Zamku Cesarskiego
7 pln/os
Zestaw Rogal marciński + kawa/herbata
31 pln /os.

Opis

Max liczba uczestników

-

Miejsce realizacji

Poznań, Dzielnica Cesarska

Czas trwania

2 h

Dostępne języki

PL, ENG, DE, ESP, FR, RUS, ITA

Na trasie:

1
Zamek Cesarski

Dawna siedziba cesarza Wilhelma II i niedoszła siedziba Hitlera - prawdziwy świadek zmian politycznych w Polsce i Poznaniu. Opcjonalnie wejdziemy do środka, aby podziwiać widok z balkonu cesarzowej. Więcej o Zamku czytaj tutaj.

2
Dzielnica Cesarska

Malowniczy kompleks reprezentacyjnych gmachów z czasów pruskich snów o potędze. Tutaj zrobisz przepiękne zdjęcia. Więcej o Dzielnicy Cesarskiej.

3
Plac i Park Mickiewicza

Jeden z symboli Poznania w samym sercu Dzielnicy Cesarskiej. Szczególnie latem warto odpocząć na trawie przed przepiękną fontanną.

4
Pomnik i Muzeum Poznańskiego Czerwca '56*

Słynne protesty poznańskich robotników przeciw władzy komunistycznej upamiętnia pomnik dwóch krzyży oraz świetnie zaaranżowane muzeum. Wejście opcjonalne dodatkowo płatne. Więcej o Muzeum Czerwca tutaj.

5
Collegium Maius

Neobarokowy gmach dawnej komisji kolonizacyjnej dzisiaj zachwyca pięknym dziedzińcem.

6
Plac Wolności

Serce XIX-wiecznego Poznania z czasów pruskich. Dzisiaj zachwyca przyległą Biblioteką Raczyńskich i słynnym Hotelem Bazar - miejscem, gdzie rozpoczęło się Powstanie Wielkopolskie. Więcej o Placu Wolności tutaj.

Schrup rogala po wycieczce
Polecamy słynnego rogala świętomarcińskiego z kawą/herbatą
Sprawdź termin