Zwiedzanie Poznania

Zwiedzanie Poznania

Recenzujemy wszystkie atrakcje turystyczne Poznania. W miarę możliwości listę powiększamy o nowe wpisy. Sprawdź, co warto zwiedzić w Poznaniu samodzielnie lub z dziećmi. Gdzie na zakupy, a gdzie na relaks.

 

Katedra w Poznaniu – matka wszystkich katedr

To obowiązkowy punkt zwiedzania i nic dziwnego – to najstarsza katedra w Polsce. Poznaj trzy powody, dla których warto ją odwiedzić.

Fara – Królestwo Jezuitów

Perła polskiego baroku, najważniejszy po katedrze kościół w Poznaniu. Od niespełna 400 lat zachwyca i poucza, sprawia, że nie sposób przejść obok niej obojętnie.

Plac Wolności Poznań Ariadna Majewska

Plac Wolności

Ten plac to esencja tożsamości Poznania. Wokół niego rodziła się poznańska pracowitość i niewzruszona wola oporu wobec pruskiego zaborcy.

Muzeum Historii Miasta Poznania

Zobacz z bliska słynne poznańskie koziołki we wnętrzu “najpiękniejszej budowli renesansowej na północ od Alp”.

Pomnik Bamberki Poznań

10 urokliwych ujęć Starego Rynku

Nie wiesz, co zobaczyć na Starym Rynku w Poznaniu? Oto podajemy na talerzu 10 urokliwych miejsc, gdzie zrobisz urzekające zdjęcia z podróży. Zaufaj nam, jesteśmy przewodnikami:)

Zamek Cesarski w Poznaniu, balkon cesarzowej

Zamek Cesarski

100 lat temu żaden Poznaniak czy Poznanianka nie chwaliłaby tego zamczyska. Dzisiaj to symbol miasta i świadek zmieniających się władców.

Dzielnica Cesarska – świadectwo pruskich snów o potędze

Dzielnica Cesarska to przede wszystkim centrum uniwersyteckie i kulturalne, a pruskie sny o uczynieniu z Posen miasta niemieckiego zostały już niemalże zapomniane.

Muzeum Uzbrojenia Poznań ISU 122

Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli

Tutaj znajdziesz najbogatszy w Wielkopolsce zbiór militarów. Szczególnie fani IIWŚ mają tu czego szukać: pojazdy, samoloty, mundury, broń ręczną i wiele więcej.