Wycieczka rowerowa: Poznań na dwóch kółkach

City Event Poznań - Poznań na dwóch kółkach

Zwiedzanie Poznania rowerem

Trasa: Poznań na dwóch kółkach

Wycieczkę rowerową stworzyliśmy dla wszystkich, którzy chcieliby poznać Poznań z perspektywy rowerowego siodełka. Wszak rower stwarza zupełnie nowe możliwości, a i lista ciekawych miejsc, do których można dotrzeć na jednośladzie, staje się o wiele dłuższa!

Co ważne, chcąc wziąć udział w wycieczce rowerowej, nie musisz wykazać się dozgonną miłością do dwóch kółek. Wystarczy chęć poczucia wiatru we włosach podczas pedałowania przez miasto, a i to nie jest głównym wyznacznikiem. Być może kusi Cię po prostu sam pomysł nietypowego  odkrywania Poznania i chcesz przeżyć wyjątkową przygodę wraz z przewodnikiem, który zaraża szerokim uśmiechem i tak opowiada o mieście, że ma się ochotę zwiedzać Poznań codziennie!

Jest tylko jedna rzecz, którą musisz nam udowodnić, zanim pojedziesz z nami na wycieczkę po Poznaniu, a jest to udokumentowana kartą rowerową umiejętność poruszania się na dwóch kółkach! 🙂

 Jeśli nie posiadasz swego jednośladu, umożliwimy Ci wypożyczenie go na miejscu. Nie musisz się również martwić, że zbyt szybkie tempo jazdy, uniemożliwi Ci cieszenie się pięknem miasta i pozbawi przyjemności wypływającej z uprawiania tej formy rekreacji – zawsze dostosowujemy się do wieku uczestników i ich kondycji fizycznej.

Naszym celem jest pokazanie Ci Poznania z zupełnie innej strony i dotarcie do miejsc, do których pewnie nigdy nie trafiłbyś, uprawiając turystykę pieszą!

Po niespełna 3-godzinnej przejażdżce z naszym przewodnikiem, z pewnością odpowiedź na poniższe pytania nie będzie dla Ciebie żadnym problemem:

– która Malta była pierwsza: ta na Morzu Śródziemnym czy ta w Poznaniu?

– gdzie jest miejsce, o którym Jan Paweł II powiedział: “Tu zaczęła się Polska”?

– w którym miejscu padły ostatnie strzały w Poznaniu podczas II Wojny Światowej?

– czy Poznaniacy lubią niedrylowane owoce?

– gdzie znajduje się poznański Dniepr, w którym kąpał się Zagłoba?

– kto miał stać na najbardziej znanym i tajemniczym balkonie w Poznaniu?

– czyj duch straszy na zamku królewskim nieopodal Starego Rynku?

Zaciekawiony? Przygoda czai się tuż za rogiem, a Poznań czeka aż go odkryjesz!

Wystarczy tylko wsiąść na rower…


« | »