Geocaching po Poznańsku

Geocaching impreza integracyjna Poznań

Geocaching po Poznańsku

Integracyjna gra terenowa nie tylko w Poznaniu

 

 

Gra się sprawdzi, jeżeli:

  • oczekujesz dużej dawki integracji zespołowej
  • gracze lubią zagadki znane z escape roomów
  • gracze lubią wyścigi i aktywność fizyczną na świeżym powietrzu
  • grupa nocuje z dala od miasta na łonie natury

 

 

Gra się nie sprawdzi, jeżeli:

  • oczekujesz dużej dawki zwiedzania – lepiej sprawdź grę Poznań QR Code
  • grupa nie lubi spędzać aktywnie czasu na łonie natury – lepiej sprawdź Playstation:)

 

Na czym to polega?

Geocaching to znana na całym świecie zabawa w odnajdywanie skrytek za pomocą GPS. My przerobiliśmy ją na drużynową grę integracyjną, gdzie każda drużyna dostaje do ręki GPS ze współrzędnymi skrytek. W zależności od trybu gry, zwycięża ta drużyna, które znajdzie i otworzy najwięcej skrytek w limicie czasu albo jako pierwsza przejdzie całą swoją trasę od pierwszej skrytki do ostatniej. Brzmi banalnie, ale zabawy jest przy tym mnóstwo – czytaj dalej:)

 

Radość eksploracji i odkrywania

To, co najbardziej cieszy w tej grze to radość odkrywania. GPS nie pokazuje dokładnego położenia skrytki na mapie jak Google Maps, tylko odległość do celu i kierunek, w którym trzeba iść – dokładnie tak, jak to widać na zdjęciu powyżej. Dla ułatwienia, masz podpowiedź typu “12 kroków od starego dębu”, więc po dotarciu na miejsce, cała drużyna włącza się w poszukiwania. A gdy ktoś znajdzie sprytnie ukrytą fiolkę czy pudełko, spodziewaj się okrzyków radości. Co więcej, skrytki ukrywamy w ciekawych miejscach, np. przy starych drzewach, w ładnych dolinkach, na dzikich plażach, do których gracze normalnie by nie dotarli. To daje możliwość zwiedzenia terenu w przypadku grup przyjezdnych.

 

Skrytki smart rodem z escape roomów

Dla podniesienia poziomu trudności, a co ca tym idzie zabawy, niektóre skrytki są pomysłowo zamknięte. Ich otwarcie wymaga pracy zespołowej albo rozwiązania logicznych łamigłówek. Wtedy liczy się pomysłowość i spostrzegawczość, w czym pomaga praca zespołowa. Inne skrytki są pomysłowo zakamuflowane, więc spodziewajcie się wydrążonych pni, sztucznych kamieni czy gumowych ptaszków siedzących niepostrzeżenie na gałęziach.

 

Tereny miejskie i zielone

Wielką zaletą gry Geocaching po Poznańsku jest to, że można ją przeprowadzić zarówno w mieście – i to nie tylko w Poznaniu –  jak i na terenach zielonych. Szczególnie polecamy drugą opcję, gdyż daje możliwość rozłożenia większych i ciekawszych skrytek. Wtedy w grę możemy zaangażować nawet grupy liczące do 100 osób bez spadku zaangażowania!

 

UWAGA DLA GEOCACHERÓW: 

Korzystamy tylko i wyłącznie z naszych własnych skrzynek, które rozkładamy jednorazowo na każdą realizację. Nasza gra zatem nie koliduje ze szkrzynkami Opencachingowymi.

 

Co otrzymasz w ramach gry Geocaching po Poznańsku:

  • Liczbę skrytek dostosowanych do liczby uczestników
  • Urządzenie GPS dla każdej drużyny
  • Pomysłowe skrytki z zagadkami
  • polsko lub anglojęzyczną obsługę gry

 

 Masz pytania? – zadzwoń do mnie. Adam Dykiert.« | »