Kurs na przewodnika 2021/2022

Kurs na przewodnika Poznań 2019
Piotr Oźmina
Latest posts by Piotr Oźmina (see all)

Kurs na przewodnika 2021/2022 – najbardziej praktyczny kurs w Poznaniu

Przyjdź na niezobowiązujące spotkanie organizacyjne i dowiedz się więcej:

Spotkanie organizacyjne: 23.10.2021, g. 12:30 w Eurocafe Poznań w Galerii MM

 

Jesteś energiczny i kreatywny? Znasz języki obce? Kontakt z ludźmi to dla Ciebie sama przyjemność? Lubisz opowiadać? W takim razie jesteś idealnym kandydatem na naszego przewodnika!

 

Start: 23.10. 2021, godzina 12:30 w Eurocafe w Galerii MM, Św. Marcin 24.

Czas trwania: do kwietnia 2022

Dla kogo: wszyscy pow. 18 lat, idealnie osoby biegle znające języki obce, lubiące podróżować i zainteresowane historią, studiujące lub pracujące z elastycznym grafikiem

Zgłoszenia: mejlowo na info@cityevent-poznan.pl lub po prostu przyjdź na spotkanie wstępne.

 

Cena: 399 pln brutto

 

A poniżej krótki FAQ – czyli najczęściej zadawane pytania o naszym kursie. Sprawdź, czym różni się na tle innych kursów.

1. Kim jesteśmy i jakie mamy doświadczenie?

Działamy na rynku od 2011 – czyli całe 10 lat, kiedy odpaliliśmy markę City Guide Poznań. Po 5 latach działalności i oprowadzeniu dosłownie tysięcy grup stworzyliśmy nową jakość oprowadzania – wycieczki animowane. Od tej pory nasze flagowe wycieczki Detektywi Historii, Szlakiem Powstania, Wycieczki w Czasie czy gry miejskie Poznań QR Code sprzedają się dosłownie w setkach rocznie. W 2020 roku otworzyliśmy również naszą wrocławską filię Wrocmania, gdzie również działamy pod sloganem Dużo więcej niż zwiedzanie.  Obecnie nasz zespół poznański liczy 4 stałych członków oraz ponad 20 współpracujących przewodników, których stale potrzebujemy więcej!

2. Jak wygląda kurs?

W skrócie: wiedzę zdobywasz samodzielnie z przesłanych przez nas materiałów. Za tydzień przychodzisz na spotkanie i pokazujemy Ci, jak my oprowadzamy po danych obiektach. W ten sposób skupiasz się na metodyce i poznajesz obiekty, a twardą wiedzę zdobywasz w domu. Wszystkie oprowadzane przez nas wycieczki nagrywamy na mp3, więc zawsze będziesz mógł wrócić do tych treści.

Na następnym spotkaniu oprowadzasz już Ty – po wybranym fragmencie trasy z poprzedniego spotkania. W ten sposób już od drugiego spotkania nabierasz wprawy i zwalczasz tremę. Takim cyklem toczy się kurs aż do egzaminu.

3. Jakie obiekty obejmuje kurs?

Obiekty z naszych najpopularniejszych tras, czyli: Ostrów Tumski z katedrą i podziemiami, Stary Rynek z ratuszem, Odwachem i Farą, Plac Wolności i okolice, Dzielnica Cesarska z Zamkiem i Muzeum Czerwca ’56, Święty Marcin i Stary Browar, Plac Bernardyński, Palmiarnia, Kórnik, Rogalin i narracja w autobusie. Odpuszczamy sobie obiekty, po których się oprowadza raz na 5 lat, np. Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan czy Stare Zoo.

4. Co obejmuje cena?

Koszty wynajmu sali na pierwsze spotkanie, wynajem autobusu oraz koszty organizacyjne. Cena nie obejmuje materiałów papierowych oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – te opłacamy sami.

5. Jak uczymy i co to jest Storytelling

W pracy przewodnika niezbędna jestoczywiście szeroka wiedza, ale zdecydowanie ważniejsza jest umiejętność mówienia w ciekawy sposób. Na ten ciekawy sposób składa się wiele rzeczy: wchodzenie w interakcje, sposób ustawienia grupy i przede wszystkim umiejętność opowiadania czyli storytelling. Na takie właśnie aspekty kładziemy nacisk od samego początku – pokażemy Ci, jak ustawiać grupę, by słuchali, jak rozmawiać z grupą oraz zrobimy dedykowane zajęcia ze storytellingu. Dzięki temu Twoje wystąpienia będą bardziej przypominać fascynujący film dokumentalny, a nie nudny jak flaki z olejem wpis encyklopedyczny.

6. Dlaczego cena jest taka niska?

Nie chcemy, aby kurs był naszym źródłem dochodu. My potrzebujemy świetnie wyszkolonych przewodników-animatorów do naszych realizacji. Dlatego nie wynajmujemy sali na wykłady, nie zatrudniamy psychologów, policjantów, historyków sztuki itp. Sami to przeszliśmy i wiemy, że zajęcia z nimi nie są konieczne. Konieczna jest natomiast praktyka – i ją zapewniamy już od samego początku. Chcemy, abyście po zdanym kursie od razu oprowadzali dla nas wycieczki i pomagali w innych realizacjach.

7. Jak wygląda egzamin?

Bardzo prosto i praktycznie – najpierw robimy egzamin pisemny z wiedzy, a następnie oprowadzacie nas po wybranych obiektach, a my oceniamy: wiedzę, metodykę, autoprezentację. Jeżeli zdasz egzamin, dostajesz certyfikację City Event Poznań, a to otwiera drogę do dalszej współpracy.

8. Jakie są szanse zatrudnienia?

Kurs robimy po to, aby mieć kadrę przewodników, zatem najlepiej ocenionym kandydatom oferujemy zlecenia na wycieczki w przyszłym sezonie turystycznym. Zaznaczamy, że zarówno biegła znajomość języków obcych (angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, rosyjskiego), jak i dostępność w dniach roboczych znacznie zwiększają szanse na otrzymanie zleceń.

9. Czy można dołączyć do kursu w trakcie trwania?

To zależy. Przewidujemy możliwość dołączenia na początku kursu, szczególnie jeżeli chętni spełniają nasze wymogi (patrz pkt. 8) lub jeżeli samodzielnie nadrobią materiał. Każdy przypadek rozważamy indywidualnie, zatem tak, jest możliwe dołączenie w trakcie trwania kursu.

 

BRZMI INTERESUJĄCO?
PRZYJDŹ NA SPOTKANIE ORGANIZACYJNE
23.10.2021, g. 12:30 w Eurocafe Poznań.

ZAPISZ SIĘ!


«