Kurs na przewodnika 2018/2019

Kurs na przewodnika Poznań 2019
Piotr Oźmina

Piotr Oźmina

Podróżnik po historii Polski at City Event Poznań
Urodziłem się zdecydowanie za późno, więc chętnie poszukuję możliwości przeniesienia się do moich czasów - głównie paradując w strojach jako przewodnik.
Piotr Oźmina

Latest posts by Piotr Oźmina (see all)

Kurs na przewodnika 2018/2019 – najbardziej praktyczny kurs w Poznaniu

Start: 20.10.2018, godz. 15:00 w Eurocafe w Galerii MM, Św. Marcin 24

 

Jesteś energiczny i kreatywny? Znasz języki obce? Kontakt z ludźmi to dla Ciebie sama przyjemność? Lubisz opowiadać? W takim razie jesteś idealnym kandydatem na naszego przewodnika!

 

Start: 20.10. 2018, godzina 15:00 w Eurocafe w Galerii MM, Św. Marcin 24.

Czas trwania: do kwietnia 2019

Dla kogo: wszyscy pow. 18 lat, idealnie osoby biegle znające języki obce, lubiące podróżować i zainteresowane historią

Zgłoszenia: mejlowo na info@cityevent-poznan.pl lub po prostu przyjdź na spotkanie wstępne.

 

Cena: 219 pln brutto

 

A teraz poczytaj FAQ o kursie i sprawdź, dlaczego nasz kurs jest taki tani w porównaniu z konkurencją.

1. Jak wygląda kurs?

W skrócie: wiedzę zdobywasz samodzielnie z przesłanych przez nas materiałów. Za tydzień przychodzisz na spotkanie i pokazujemy Ci, jak my oprowadzamy po danych obiektach. W ten sposób skupiasz się na metodyce i poznajesz obiekty, a twardą wiedzę zdobywasz w domu. Wszystkie oprowadzane przez nas wycieczki nagrywamy na mp3, więc zawsze będziesz mógł wrócić do tych treści.

Na następnym spotkaniu oprowadzasz już Ty – po wybranym fragmencie trasy z poprzedniego spotkania. W ten sposób już od drugiego spotkania nabierasz wprawy i zwalczasz tremę. Takim cyklem toczy się kurs aż do egzaminu.

2. Jakie obiekty obejmuje kurs?

Obiekty z naszych najpopularniejszych tras, czyli: Ostrów Tumski z katedrą i podziemiami, Stary Rynek z ratuszem, Odwachem i Farą, Plac Wolności i okolice, Dzielnica Cesarska z Zamkiem i Muzeum Czerwca ’56, Święty Marcin i Stary Browar, Plac Bernardyński, Palmiarnia, Kórnik, Rogalin i narracja w autobusie. Odpuszczamy sobie obiekty, po których się oprowadza raz na 5 lat, np. Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan czy Stare Zoo.

3. Co obejmuje cena?

Koszty wynajmu sali na pierwsze spotkanie, wynajem autobusu oraz koszty organizacyjne. Cena nie obejmuje materiałów papierowych oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Szczęśliwie do większości muzeów w soboty jest wstęp wolny, zatem koszty spadają znacznie.

4. Dlaczego cena jest taka niska?

Nie chcemy, aby kurs był naszym źródłem dochodu. My potrzebujemy świetnie wyszkolonych przewodników-animatorów do naszych realizacji. Dlatego nie wynajmujemy sali na wykłady, nie zatrudniamy psychologów, policjantów, historyków sztuki itp. Sami to przeszliśmy i wiemy, że zajęcia z nimi nie są konieczne. Konieczna jest natomiast praktyka – i ją zapewniamy już od samego początku. Chcemy, abyście po zdanym kursie od razu oprowadzali dla nas wycieczki i pomagali w innych realizacjach.

5. Jak wygląda egzamin?

Bardzo prosto i praktycznie – najpierw robimy egzamin pisemny z wiedzy, a następnie oprowadzacie nas po wybranych obiektach, a my oceniamy: wiedzę, metodykę, autoprezentację. Jeżeli zdasz egzamin, dostajesz certyfikację City Event Poznań, a to otwiera drogę do dalszej współpracy.

6. Jakie są szanse zatrudnienia?

Kurs robimy po to, aby mieć kadrę przewodników, zatem najlepiej ocenionym kandydatom oferujemy zlecenia na wycieczki w przyszłym sezonie turystycznym. Zaznaczamy, że zarówno biegła znajomość języków obcych (angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, rosyjskiego), jak i dostępność w dniach roboczych znacznie zwiększają szanse na otrzymanie zleceń.

 Masz pytania? – zadzwoń do Adama.«