Wycieczka tramwajowa: Bimbą przez Poznań

Bimbą przez Poznań - City Event Poznań
Share on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook

Bimbą przez Poznań

Wycieczka zabytkowym tramwajem po Poznaniu

 

Na czym to polega?

Wycieczka zabytkowym tramwajem to doskonała propozycja dla grup zorganizowanych, którym chcemy pokazać przekrój Poznania w krótkim czasie z innej, ciekawszej perspektywy. W skrócie wygląda to tak: start następuje na umówionym przystanku MPK, na który podjeżdża jeden z 5 zabytkowych tramwajów. Wsiadamy wraz z przewodnikiem i jedziemy wcześniej wyznaczoną trasą, na której przewodnik w ciekawy, urozmaicony sposób opowiada o Poznaniu i mijanych atrakcjach.

Poznań dysponuje 5 modelami zabytkowych tramwajów pojemności do 60 osób (maksymalnie), które są wypożyczane w celach wycieczkowych. Najstarszy tramwaj to typ N z chorzowskiego Konstala, rocznik 1950. Trasę wycieczki planujemy indywidualnie, przy czym zawsze wiedzie ona przez najważniejsze atrakcje turystyczne w mieście: 

  • Katedra na Ostrowie Tumskim
  • Zamek Cesarski i Dzielnica Cesarska
  • Plac Wolności i ul. 27 Grudnia
  • Ul. Święty Marcin
  • Malta
  • Most Rocha

Dodatkowym atutem wycieczki jest częściowe uniezależnienie od pogody, przez co wycieczka doskonale sprawdza się również w sezonie jesienno-zimowym.

 

Ożywiamy wycieczkę gadżetami

Dobry komentarz przewodnika to podstawa, ale dla nas to za mało. Aby troszeczkę rozruszać towarzystwo, wprowadzamy kilka gadżetów. W miarę możliwości przewodnika przebieramy w mundur motorniczego, skasujemy bilety z epoki, a na siedzeniach zostawimy tajemnicze paczki z przedmiotami ściśle związanymi z naszym miastem. Odpakujemy je razem i przy okazji przeszkolimy gości, jak przetrwać w Poznaniu. Wszystko oczywiście z przymrużeniem oka:)

 

Słodka opcja – rogale marcińskie

Podczas przejazdu wzdłuż legendarnej ulicy Święty Marcin, obok kościoła Św. Marcina, opowiemy legendę o tym, jak Św. Marcin odwiedził Poznań oraz skąd się wzięła tradycja wypieku rogala świętomarcińskiego. Jest to idealny moment, aby do tajemniczej paczki dołączyć świeże i pachnące rogale świętomarcińskie . Będzie to niezapomniane turystyczne przeżycie angażujące wszystkie zmysły – węchu, wzroku, dotyku i smaku. Gorąco polecamy – uczestnikom zawsze się podoba.

 

Co otrzymasz w ramach wycieczki Bimbą po Poznaniu: 

  • Przejażdżkę zabytkowym tramwajem.
  • Gadżety animujące wycieczkę – bilety i tajemnicze paczki.
  • Opcjonalnie – rogale marcińskie z dostawą do tramwaju.
  • Przewodnika w stroju motorniczego – w zależności od dostępności stroju.

 

Szczegóły oferty w prawym górnym  rogu strony.

Zabytkowy tramwaj Poznań

Wycieczka tramwajowa Poznań 2

Wycieczka tramwajowa Poznań 1

Wycieczka tramwajowa Poznań 3

DSC_0911a

DSC_0870b

DSC_0923b

DSC_0961b

DSC_0970b

DSC_0977b

DSC_0995b


« |