Wycieczka animowana Szlakiem Powstania

Animowana wycieczka szkolna po Poznaniu - Spacer z Powstańcem

Szlakiem Powstania Wielkopolskiego

Animowana wycieczka dla szkół na rocznicę Powstania Wielkopolskiego

 

 

Wycieczka się sprawdzi, jeżeli:

  • uczniowie to klasy 5-8 podstawówki
  • szukasz aktywnej formy zwiedzania związanej z Powstaniem Wielkopolskim
  • nie chcesz tradycyjnego zwiedzania z monologiem

 

 

Gra się nie sprawdzi, jeżeli:

 

Na czym to polega?

Wycieczka animowana  Szlakiem Powstania to propozycja dla późnych klas podstawówki z okazji 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Ubieramy pełny mundur powstańczy i zabieramy uczniów do najważniejszych miejsc związanych z powstaniem. Tam wspólnie odkrywamy postaci, przebieg, jak i tło historyczne poprzedzające powstanie. Oczywiście nie ma miejsca na nudę – treści przekazujemy za pomocą wielu rekwizytów i zabawnych animacji.

 

Bogata i realistyczna oprawa

Na wycieczce o Powstaniu Wielkopolskim nie może zabraknąć munduru i wyposażenia. Nasz przewodnik pojawia się w pełnym, wiernym umundurowaniu z karabinem na plecach i rozetką na czapce. Wybierzemy również chorążego – ucznia, który będzie niósł flagę powstańczą. Natomiast każdy z uczniów dostanie folder z naklejkami, omawiający przebieg Powstania. Zabierzemy ze sobą mapy sztabowe, granaty i stare pocztówki – wszystko po to, aby przyciągnąć uwagę uczniów.

 

Interaktywna lekcja historii

Jak wytłumaczyć, czym były rozbiory? Jak wytłumaczyć, dlaczego Polacy walczyli we wrogich armiach? Jak doszło do odzyskania niepodległości? Wbrew pozorom to bardzo trudne i abstrakcyjne treści dla uczniów podstawówek, dlatego przekazujemy je za pomocą animacji. Przeciągamy linę, gramy w herby miast, rysujemy ruchy wojsk na wielkiej mapie sztabowej. Taki sposób o wiele bardziej przemawia do uczniów niż suche fakty i monolog.

 

Co otrzymasz w ramach wycieczki Szlakiem Powstania:

  • Przewodnika animatora w pełnym umundurowaniu
  • Animacje przekazujące treści o Powstaniu Wielkopolskim
  • Folder z naklejkami dla każdego uczestnika
  • Realistyczne rekwizyty: karabin, granaty, mapy, itp.

 

 Masz pytania? – zadzwoń do mnie. Adam Dykiert.« | »