Trochę historii

Czyli skąd się wzięliśmy i co wyprawiamy…

Zaczynaliśmy w 2011 roku jako przewodnicy miejscy w grupie City Guide Poznań, przeprowadzając setki, a nawet tysiące grup turystycznych po Poznaniu i Szlaku Piastowskim. Hałaśliwe grupy dzieci, niesforne hordy gimnazjalistów, przesympatyczne, ale i wymagające grupy emerytów zza zachodniej granicy, rozweselone (wiadomo czym:) wycieczki firmowe, a nawet chińscy generałowie czy europejscy politycy – w takich warunkach szlifowaliśmy nasz warsztat i zbieraliśmy doświadczenie. Z czasem wzmogło się nasze zamiłowanie do wszystkiego, co polskie, a w szczególności do tego, co wielkopolskie.

Dostrzegliśmy potrzebę zapewnienia naszym gościom szerszego spektrum wrażeń, wykraczających poza ramy tradycyjnych wycieczek z przewodnikiem. Odkryliśmy, że poznawanie miejsca to również spotkania z mieszkańcami, degustacje potraw, słuchanie muzyki, zwiedzanie miejsc nietypowych, odkrywanie miasta poprzez gry. Tworzeniem takich właśnie produktów zajmuje się City Event Poznań.

 

Nasza misja

Czyli co nas motywuje, by robić z siebie klauna …

Tak – oprowadzanie po mieście to trochę jak wystąpienie w kabarecie – przebierasz się w stroje, odgrywasz rolę, wymyślasz skecze, bo zwiedzający poza samym zwiedzaniem oczekują rozrywki – i w tej kwestii liczą na przewodnika! Bez dobrego motywatora nie robilibyśmy z siebie klaunów. Co nas zatem motywuje? Przeczytaj poniżej:

,,Czujemy się ambasadorami Poznania i Wielkopolski. Dążymy do umożliwienia naszym klientom odkrywania nie tylko miejsc, historii i kultury, ale i ludzi wraz z ich zwyczajami i tradycjami. Kierując się myślą naszych wielkopolskich organiczników, szerzymy wiedzę na temat kolebki Polski i staramy się zarazić naszych klientów zamiłowaniem do tego, co wielkopolskie”.

 

Nasze twarze

Czyli z kim będziesz miał do czynienia …