Powstanie Wielkopolskie na wybiegu

Ułanka paradna
Piotr Oźmina

Piotr Oźmina

Podróżnik po historii Polski at City Event Poznań
Urodziłem się zdecydowanie za późno, więc chętnie poszukuję możliwości przeniesienia się do moich czasów - głównie paradując w strojach jako przewodnik.
Piotr Oźmina

Latest posts by Piotr Oźmina (see all)

Powstanie Wielkopolskie na wybiegu

Czy z mundurów Powstańców Wielkopolskich można zrobić damskie kreacje?

 

Moda powstańcza – już samo to sformułowanie ukłuje uszy speców od militariów i rekonstruktorów. Niemniej mundur, poza względami praktycznymi, jest skrojony tak, by się dobrze prezentował,  a zatem jest w nim sporo mody. Puśćmy więc wodze fantazji i zobaczmy, jak mogą wyglądać damskie kreacje inspirowane „modą” z Powstania Wielkopolskiego. Specjalnie na 27. grudnia poprosiliśmy profesjonalnego kostiumografa, p. Agnieszkę Mazur o kilka takich projektów. Zobaczcie, co z tego wyszło!

Agnieszka Monika Mazur

O AUTORCE

Agnieszka Mazur jest kostiumografem i grafikiem. Obie te pasje łączy od wielu lat wykonując kostiumy do filmów i muzeów oraz ucząc w szkołach artystycznych. Pracowała jako wykładowca w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru oraz w Wyższej Szkole Artystycznej w Warszawie, gdzie uczyła m.in. projektowania kostiumu, historii mody, stylizacji i rysunku żurnalowego. Facebook – Agnieszka Mazur Stroje Historyczne.


«

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.