Kurs na przewodnika 2017/2018

Piotr Oźmina

Piotr Oźmina

Podróżnik po historii Polski at City Event Poznań
Urodziłem się zdecydowanie za późno, więc chętnie poszukuję możliwości przeniesienia się do moich czasów - głównie paradując w strojach jako przewodnik.
Piotr Oźmina

Latest posts by Piotr Oźmina (see all)

Kurs na przewodnika 2017/2018 – najbardziej praktyczny kurs w Poznaniu

Start: 14.10.2017, godz. 18:00 w Eurocafe w Galerii MM, Św. Marcin 24

 

Jesteś energiczny i kreatywny? Znasz języki obce? Kontakt z ludźmi to dla Ciebie sama przyjemność? Lubisz opowiadać? W takim razie jesteś idealnym kandydatem na naszego przewodnika!

 

Start: 14.10. 2017, godzina 18:00 w Eurocafe w Galerii MM, Św. Marcin 24. POBIERZ DO KALENDARZA.

Czas trwania: do kwietnia 2018

Dla kogo: wszyscy pow. 18 lat, idealnie osoby biegle znające języki obce, lubiące podróżować i zainteresowane historią

Zgłoszenia: mejlowo na info@cityevent-poznan.pl lub po prostu przyjdź na spotkanie wstępne.

 

Cena: 189 pln brutto

 

A teraz poczytaj FAQ o kursie i sprawdź, dlaczego nasz kurs jest taki tani w porównaniu z konkurencją.

1. Jak wygląda kurs?

W skrócie: wiedzę zdobywasz samodzielnie z przesłanych przez nas materiałów. Za tydzień przychodzisz na spotkanie i pokazujemy Ci, jak my oprowadzamy po danych obiektach. W ten sposób skupiasz się na metodyce i poznajesz obiekty, a twardą wiedzę zdobywasz w domu. Wszystkie oprowadzane przez nas wycieczki nagrywamy na mp3, więc zawsze będziesz mógł wrócić do tych treści.

Na następnym spotkaniu oprowadzasz już Ty – po wybranym fragmencie trasy z poprzedniego spotkania. W ten sposób już od drugiego spotkania nabierasz wprawy i zwalczasz tremę. Takim cyklem toczy się kurs aż do egzaminu.

2. Jakie obiekty obejmuje kurs?

Obiekty z naszych najpopularniejszych tras, czyli: Ostrów Tumski z katedrą i podziemiami, Stary Rynek z ratuszem, Odwachem i Farą, Plac Wolności i okolice, Dzielnica Cesarska z Zamkiem i Muzeum Czerwca ’56, Święty Marcin i Stary Browar, Plac Bernardyński, Palmiarnia, Kórnik, Rogalin i narracja w autobusie.

3. Co obejmuje cena?

Koszty wynajmu sali na pierwsze spotkanie, wynajem autobusu oraz koszty organizacyjne. Cena nie obejmuje materiałów papierowych oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Szczęśliwie do większości muzeów w soboty jest wstęp wolny, zatem koszty spadają znacznie.

4. Dlaczego cena jest taka niska?

Nie chcemy, aby kurs był naszym źródłem dochodu. My potrzebujemy świetnie wyszkolonych przewodników-animatorów do naszych realizacji. Dlatego nie wynajmujemy sali na wykłady, nie zatrudniamy psychologów, policjantów, historyków sztuki itp. Sami to przeszliśmy i wiemy, że zajęcia z nimi nie są konieczne. Konieczna jest natomiast praktyka – i ją zapewniamy już od samego początku. Chcemy, abyście po zdanym kursie od razu oprowadzali dla nas wycieczki i pomagali w innych realizacjach.

5. Jak wygląda egzamin?

Bardzo prosto i praktycznie – najpierw robimy egzamin pisemny z wiedzy, a następnie oprowadzacie nas po wybranych obiektach, a my oceniamy: wiedzę, metodykę, autoprezentację. Jeżeli zdasz egzamin, dostajesz certyfikację City Event Poznań, a to otwiera drogę do dalszej współpracy.

6. Jakie są szanse zatrudnienia?

Kurs robimy po to, aby mieć kadrę przewodników, zatem najlepiej ocenionym kandydatom oferujemy zlecenia na wycieczki w przyszłym sezonie turystycznym. Zaznaczamy, że zarówno biegła znajomość języków obcych (angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, rosyjskiego), jak i dostępność w dniach roboczych znacznie zwiększają szanse na otrzymanie zleceń.

 Masz pytania? – zadzwoń do Adama.«