Uczta u rotmistrza Żegockiego

Piotr Oźmina
Latest posts by Piotr Oźmina (see all)

Uczta u rotmistrza Żegockiego

Historyczna gra fabularna, Poznań, 26.01.2018r. start 18:30

 

Jest rok Anno Domini 1652. Po 4 latach walk z Kozakami na Ukrainie rotmistrz Jego Królewskiej Mości Krzysztof Żegocki wraca do rodzimej Wielkopolski jako doświadczony wojskowy. Teraz chce zmierzyć się z  problemem toczącym całą Rzeczypospolitą – zebraniem pieniędzy na opłacenie zaległego żołdu dla wojska.
Król wydał już uniwersały na sejmik ziemski i szlachta ściąga do Środy Wielkopolskiej na obrady. Po drodze szlachta nocuje w Poznaniu, gdzie rotmistrz Żegocki wydaje ucztę dla wszystkiej szlachty ciągnącej na sejm. Co chce osiągnąć? Do czego chce szlachtę przekonać? Kogo i jak chce kupić? – Te pytania stawiają sobie wszyscy zaproszeni.

 

Jak wygląda przebieg gry?

Powyższy tekst to zarys fabuły do naszej pierwszej gry fabularnej w klimatach Rzeczypospolitej szlacheckiej. W tej grze wcielasz się w rolę jednego ze szlachty ciągnącego na sejm, który został zaproszony na ucztę do weterana wojny na Ukrainie, rotmistrza Krzysztofa Żegockiego. W odegraniu roli pomaga Ci karta postaci z informacjami i zadaniem do wykonania. W trakcie uczty w pałacu Żegockiego starasz się wybadać swoje stronnictwo polityczne, które pomoże Ci osiągnąć Twój cel. To, do kogo się przyłączysz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

 

Co unikalnego oferuje gra?

  • Zasiądziesz za biesiadnym stołem, gdzie na własne oczy zobaczysz szlacheckie zwyczaje. Ba, weźmiesz w nich czynny udział!
  • Zjesz wyborne danie z kaczki przyrządzone według najstarszej książki kucharskiej kuchmistrza Lubomirskich Stanisława Czarnieckiego oraz napijesz się zacnego wina.
  • Zwiedzisz pałac Żegockiego i zjesz kolację w zabytkowej piwnicy.
  • Weźmiesz udział w bitwie na szable (piankowe:).
  • Zobaczysz pokaz walk na szable stalowe w świetle pochodni.

 

Czy muszę mieć strój?

Nie, nie musisz mieć stroju, chcemy, aby gra była szeroko dostępna, nie tylko dla rekonstruktorów i fascynatów epoki. Niemniej strój zdecydowanie podniesie realizm i ogólne wczucie się w klimat. Nie musi być to pełny strój – sama czapka lub pas kontuszowy zrobią dużą różnicę. Polecamy wypożyczalnię strojów Teatru Wielkiego – https://opera.poznan.pl/pl/teatr-2.

 

Czy menu jest w wersji wege i bezalkoholowej?

Mówiąc krótko – nie. Kuchnia sarmacka wyklucza jedno i drugie – będzie mięso i napoje, co mózg grzeją. Odmowa picia była obrazą dla gospodarza, więc niepijącym wlewamy w gardło na siłę!

 

Jaka cena i co zawiera?

Są dwie opcje cenowe: pełna – 78zł od osoby lub rabatowa – 55zł od osoby na pokrycie menu i innych kosztów. Aby uzyskać rabat, musisz dać Nobile verbum (słowo szlachcica), że udostępnisz na Facebooku kolejną edycję wydarzenia, oczywiście jeżeli gra Ci się spodoba.

Cena zawiera:

  • kubek piwa
  • kielich wybornego wina
  • staropolskie danie z kaczki
  • pokaz walki na stalowe szable w świetle pochodni
  • unikalne doświadczenie rodem z filmu:)

 

Mam pytanie!

Napisz do nas na Facebooku lub mejla na adres piotr@cityevent-poznan.pl

 


«