Uczta u rotmistrza Żegockiego

Share on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook
Piotr Oźmina

Piotr Oźmina

Podróżnik po historii Polski at City Event Poznań
Urodziłem się zdecydowanie za późno, więc chętnie poszukuję możliwości przeniesienia się do moich czasów - głównie paradując w strojach jako przewodnik.
Piotr Oźmina

Latest posts by Piotr Oźmina (see all)

Uczta u rotmistrza Żegockiego

Historyczna gra fabularna, Poznań, 26.01.2018r. start 18:30

 

Jest rok Anno Domini 1652. Po 4 latach walk z Kozakami na Ukrainie rotmistrz Jego Królewskiej Mości Krzysztof Żegocki wraca do rodzimej Wielkopolski jako doświadczony wojskowy. Teraz chce zmierzyć się z  problemem toczącym całą Rzeczypospolitą – zebraniem pieniędzy na opłacenie zaległego żołdu dla wojska.
Król wydał już uniwersały na sejmik ziemski i szlachta ściąga do Środy Wielkopolskiej na obrady. Po drodze szlachta nocuje w Poznaniu, gdzie rotmistrz Żegocki wydaje ucztę dla wszystkiej szlachty ciągnącej na sejm. Co chce osiągnąć? Do czego chce szlachtę przekonać? Kogo i jak chce kupić? – Te pytania stawiają sobie wszyscy zaproszeni.

 

Jak wygląda przebieg gry?

Powyższy tekst to zarys fabuły do naszej pierwszej gry fabularnej w klimatach Rzeczypospolitej szlacheckiej. W tej grze wcielasz się w rolę jednego ze szlachty ciągnącego na sejm, który został zaproszony na ucztę do weterana wojny na Ukrainie, rotmistrza Krzysztofa Żegockiego. W odegraniu roli pomaga Ci karta postaci z informacjami i zadaniem do wykonania. W trakcie uczty w pałacu Żegockiego starasz się wybadać swoje stronnictwo polityczne, które pomoże Ci osiągnąć Twój cel. To, do kogo się przyłączysz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

 

Co unikalnego oferuje gra?

  • Zasiądziesz za biesiadnym stołem, gdzie na własne oczy zobaczysz szlacheckie zwyczaje. Ba, weźmiesz w nich czynny udział!
  • Zjesz wyborne danie z kaczki przyrządzone według najstarszej książki kucharskiej kuchmistrza Lubomirskich Stanisława Czarnieckiego oraz napijesz się zacnego wina.
  • Zwiedzisz pałac Żegockiego i zjesz kolację w zabytkowej piwnicy.
  • Weźmiesz udział w bitwie na szable (piankowe:).
  • Zobaczysz pokaz walk na szable stalowe w świetle pochodni.

 

Czy muszę mieć strój?

Nie, nie musisz mieć stroju, chcemy, aby gra była szeroko dostępna, nie tylko dla rekonstruktorów i fascynatów epoki. Niemniej strój zdecydowanie podniesie realizm i ogólne wczucie się w klimat. Nie musi być to pełny strój – sama czapka lub pas kontuszowy zrobią dużą różnicę. Polecamy wypożyczalnię strojów Teatru Wielkiego – https://opera.poznan.pl/pl/teatr-2.

 

Czy menu jest w wersji wege i bezalkoholowej?

Mówiąc krótko – nie. Kuchnia sarmacka wyklucza jedno i drugie – będzie mięso i napoje, co mózg grzeją. Odmowa picia była obrazą dla gospodarza, więc niepijącym wlewamy w gardło na siłę!

 

Jaka cena i co zawiera?

Są dwie opcje cenowe: pełna – 78zł od osoby lub rabatowa – 55zł od osoby na pokrycie menu i innych kosztów. Aby uzyskać rabat, musisz dać Nobile verbum (słowo szlachcica), że udostępnisz na Facebooku kolejną edycję wydarzenia, oczywiście jeżeli gra Ci się spodoba.

Cena zawiera:

  • kubek piwa
  • kielich wybornego wina
  • staropolskie danie z kaczki
  • pokaz walki na stalowe szable w świetle pochodni
  • unikalne doświadczenie rodem z filmu:)

 

Mam pytanie!

Napisz do nas na Facebooku lub mejla na adres piotr@cityevent-poznan.pl

 


«