Co robić?

Co robić w Poznaniu?

Zastanawiasz się, co aktualnie dzieje się w Poznaniu? Interesują Cię ciekawe wydarzenia kulturalne lub sportowe? Chciałbyś aktywnie spędzić czas, poznając przy tym miasto i ludzi w nim żyjących? Zapoznaj się z naszymi propozycjami i przeżyj je razem z nami!
 
 

Uczta u rotmistrza Żegockiego

Wcielasz się w rolę jednego ze szlachty ciągnącego na sejm, który został zaproszony na ucztę do rotmistrza Krzysztofa Żegockiego. Dostajesz kartę postaci z zadaniem do wykonania. W trakcie uczty w pałacu Żegockiego starasz się wybadać swoje stronnictwo polityczne. To, do kogo się przyłączysz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Kurs na przewodnika 2017/2018

Kurs na przewodnika 2017/2018 – najbardziej praktyczny kurs w Poznaniu Start: 14.10.2017, godz. 18:00 w […]

Przepis na zwycięskie powstanie

Powstanie Wielkopolskie – Tak się robi zwycięstwo!

Dzisiaj w sieci znajdujemy mnóstwo poradników, które mają rozwiązać wszystkie problemy naszego świata. Nie znalazłem jednak żadnego uczącego, jak przeprowadzić zwycięskie powstanie. Pokusiłem się zatem o napisanie takowego, czerpiąc z wiedzy praktyków – zwycięzców Powstania Wielkopolskiego! Koniecznie przeczytaj, jeżeli chcesz się rzucać z motyką na słońce. I nie zapomnij wysłać poradnika do Warszawy:)

Ułanka paradna

Powstanie Wielkopolskie na wybiegu

Zobacz kreacje mody damskiej inspirowanej mundurami z Powstania Wielkopolskiego. Specjalnie na 98. rocznicę Powstania kostiumograf Agnieszka Mazur zaprojektowała 6 niezwykłych kreacji. Zobacz jej dzieła!

Biscotti di San Martino

Na Świętego Marcina nie tylko rogale i gęsina

Jako Poznaniacy jesteśmy dumni ze swojej świętomarcińskiej tradycji wypieku rogala – i słusznie, bo jest to unikalny na skalę światową słodki przysmak. Jednak, jak niedawno odkryłem, święto Świętego Marcina jest niezwykle popularne w Europie i wiąże się z nim wiele ciekawych tradycji kulinarnych, o których raczej nie mamy pojęcia. Poniżej przedstawiam 7 świętomarcińskich dań z różnych zakątków Europy.

Kulinarne kreacje Poznania

Nietypowo podane, ciekawie wyglądające, zawierające niestandardowe dodatki i przede wszystkim przepyszne – tak można opisać dania i napoje, które prezentujemy w subiektywnym spisie pozycji wartych spróbowania. Poznańskie lokale gastronomiczne to skarbnica niekonwencjonalnych pomysłów – czarny makaron, buraczane kopytka, budyń piwny, to tylko niektóre z nich. Spróbujcie sami!

Światowy Przegląd Folklorystyczny Integracje

Przegląd Folkloru Integracje 14-21.08.2016

W dniach 14-21 sierpnia w Poznaniu i siedmiu innych miastach Wielkopolski odbędzie się szesnasta edycja festiwalu folklorystycznego, którego gospodarzem jest Zespół Tańca Ludowego „Poznań” Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Ponad trzystu tancerzy z różnych zakątków świata, barwne korowody i wieczory narodowe, muzyka i taniec, a przede wszystkim spotkania – to właśnie czeka nas podczas trwania festiwalu, którego hasłami są integracja i kontrasty.

Powstanie Wielkopolskie – fakty i mity

Wokół Powstania Wielkopolskiego przez lata narosło wiele mitów. Jedną z wielu tez krzywdzących Wielkopolan jest podkreślanie jakoby zryw niepodległościowy z 1918 r. był jedynym zwycięskim, podczas gdy historycy wymieniają jeszcze trzy inne, w których Wielkopolanie przelewali krew, a które zakończyły się wiktorią.